Frits van Bruggen nieuwe voorzitter Raad van Commissarissen van Univé
![](/illustrations/news/detail/2025-02-06-013314880-Frits_van_Bruggen_nieuwe_voorzitter_Raad_van_Commissarissen_van_Univ_.jpg)
Univé heeft een nieuwe voorzitter van de Raad van Commissarissen: Frits van Bruggen. Daarmee heeft de verzekeraar de gewenste opvolger gevonden van Danny van der Eijk, die deze rol sinds 2017 vervulde.
De kersverse RvC-voorzitter heeft in zijn carrière ruime ervaring opgedaan als bestuurder en toezichthouder. Bijvoorbeeld bij verzekeraars en andere financiële dienstverleners, waaronder ruim tien jaar als directeur bij ANWB en in verschillende eindverantwoordelijke (senior) management rollen bij ING/Nationale Nederlanden.
“Univé stelt als coöperatie haar leden echt centraal”, legt een verheugde Van Bruggen uit. “Maar begeeft zich ook in een sterk veranderende markt, met sterke technologische ontwikkelingen en nieuwe vraagstukken rondom verzekerbaarheid. Ik kijk ernaar uit om aan deze mooie organisatie bij te dragen.”
Univé neemt na acht jaar afscheid van Van der Eijk. De vertrekkend voorzitter laat weten met trots en plezier terug te kijken op zijn periode bij de verzekeraar.
Namens de Raad van Bestuur en Raad van Commissarissen bedankt Robert van der Tol (RvC-vicevoorzitter) Van der Eijk voor zijn inzet en betrokkenheid van de afgelopen jaren. “Van der Eijk heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan de verdere verankering van het coöperatieve gedachtegoed binnen Univé. Ook zette hij zich met resultaat in voor de bevordering van de onderlinge samenwerking binnen de Formule.”
“We zijn blij met de benoeming van Frits van Bruggen”, vervolgt Van der Tol. “Want daarmee trekken we een ervaren, mensgerichte en verbindende voorzitter aan.”