Yellowtail en Lumera bundelen krachten voor Wtp-implementatie

26 februari 2025 Banken.nl

Yellowtail Conclusion en Lumera zijn een partnership aangegaan om pensioenfondsen en uitvoerders te ondersteunen bij de implementatie van de Wet toekomst pensioenen (Wtp).  

Maar liefst vijftien jaar werd er door politiek Den Haag en de pensioensector gesleuteld aan de nieuwe Nederlandse pensioenwet. Formeel is de Wtp sinds 1 juli 2023 van kracht, maar pensioenfondsen, pensioenuitvoerders en werkgevers hebben tot 1 januari 2028 om hun pensioenregelingen aan te passen aan de nieuwe wetgeving.

Hoewel het Nederlandse pensioenstelsel al jaren behoort tot de absolute wereldtop, is het huidige systeem volgens marktkenners niet langer in lijn met de wensen van de arbeidsmarkt en maatschappij. Vanuit dit vertrekpunt is het nieuwe pensioenstelsel ontworpen om flexibeler, toekomstbestendiger en persoonlijker te zijn voor pensioenspaarders en pensionado’s.

Voor partijen in de pensioensector zorgt de transitie naar de Wtp voor een grote verandering in de manier van werken. Sommige experts omschrijven de opgave zelf als de grootse branchetransformatie ooit in de geschiedenis van ons land.

‘Complete totaaloplossing’

Yellowtail Conclusion en Lumera zijn al jaren actief in de pensioensector als adviseur en systeemleverancier. Yellowtail Conclusion adviseert pensioenpartijen over de inrichting van hun organisatie, processen en IT-infrastructuur. Het bedrijf heeft ook verschillende IT-producten, zoals de PensioenSuite, een totaaloplossing voor pensioencommunicatie (pensioenwebsites, portalen en planners) voor deelnemers, gepensioneerden en werkgevers.

Lumera richt zich op zijn beurt op de pensioenadministratie. Het bedrijf ondersteunt pensioenfondsen en uitvoerders bij het efficiënt beheren van complexe administratieve processen, inclusief grootschalige datamigraties.

Door samen te werken kunnen de twee partijen naar eigen zeggen een “complete totaaloplossing” bieden aan de sector.

“De combinatie van onze expertise en PensioenSuite met de flexibele administratie van Lumera maakt deze samenwerking zo krachtig”, legt Robin Bouman (Managing Director bij Yellowtail Conclusion) uit. “Deze combinatie is niet alleen klaar voor de Wtp, maar ook toekomstbestendig. Ik kijk ernaar uit om samen verder te innoveren en deelnemers nog meer inzicht en handelingsperspectief te bieden.”

Meer over Yellowtail
Profielpagina
Yellowtail is geen partner van Banken.nl
Partnership informatie »
Partnerships bij Banken.nl

Een partnership met Banken.nl biedt diverse mogelijkheden om je merk te versterken en zichtbaar te maken op het platform voor de Nederlandse bankensector.

Geïnteresseerd in meer informatie? Laat hieronder je gegevens achter.