Leaders in Finance Cyber Security Event: ‘Hoe reageer je op een onvermijdelijke cyberaanval?’

07 mei 2025 Banken.nl

Op donderdag 22 mei vindt de derde editie van het Leaders in Finance in Cyber Security Event plaats in het Kontakt der Kontinenten te Soesterberg. Dit evenement brengt CISO’s, toezichthouders én tal van experts uit de wereld van cybersecurity samen om de toekomst van de sector in een almaar onstuimigere wereld vorm te geven.

En dat komt bepaald niet op een slecht moment, daar de wereld steeds meer onder hoogspanning lijkt te staan. Hackerscollectieven – soms wel gesteund door buitenlandse staatsactoren zoals Rusland of Noord-Korea – voeren steeds vaker cyberaanvallen uit.

Banken vormen daarbij een populair doelwit. Niet alleen omdat ze de spil in het financiële systeem vormen (en een geslaagde hack daardoor behoorlijk wat geld kan opleveren), maar ook omdat ze tot de kritieke infrastructuur behoren.

Wie onze samenleving zou willen ontwrichten, kan er bijvoorbeeld voor kiezen om het financiële systeem plat te leggen. De impact daarvan zou niet te overzien zijn. Niet voor niets wordt tegenwoordig geadviseerd om €200 aan cash in huis te hebben – voor het geval dat.

En alsof dat allemaal niet genoeg is, is daar ook nog de opkomst van AI. Waar een hacker vroeger kennis nodig had om malware te ontwikkelen, kan tegenwoordig elke huis-tuin-en-keuken-crimineel met de juiste prompt ingewikkelde malware creëren.

Aan banken dus de uitdaging om criminelen in dit complexe speelveld voor te blijven – en dat is precies waar de nieuwe editie van het Leaders in Finance in Cyber Security Event om draait.

Het programma

De dag wordt om 09:00 afgetrapt door moderator Irene Rompa, waarna Anouk van Burg (lid van het Europese Parlement) een videoboodschap afgeeft.

De eerste speech wordt gegeven door Chantal Vergouw (KPN), waarbij de boodschap centraal staat dat banken vooral niet moeten wachten op zekerheid, maar juist de leiding moeten nemen dóór onzekerheid. Volgens haar gaat cybersecurity niet om het elimineren van alle risico’s, maar over het creëren van een cultuur en systeem die schokken opvangen en er sterker uitkomen.

Vervolgens volgt er een speech van Alexander Zwart (CISO Rabobank) en de eerste CISO paneldiscussie met Rudrani Djwalapersad (EY), Floor van Eijk (NN Group), Richard Cassidy (Rubrik) en Arjan Minten (PGGM). Bij de discussie zal (evenals bij de tweede) vooral centraal staan hoe de betreffende organisaties met de dreiging omgaan en hoe zij deze het hoofd proberen te bieden

Na de koffiepauze is het de beurt aan Bas Dunnebier (Chief Science & Technology Officer bij de AIVD) om zijn verhaal te delen. Ricardo Ferreira (Fortinet), Rob Havermans (ABN AMRO), Sam van Rooij (IG&H) en Tom-Martijn Roelofs (ING) zijn vervolgens de CISO’s die zullen deelnemen bij de tweede paneldiscussie.

De dag wordt afgesloten door ex-crimineel Alex Wood. Hij zal vertellen over zijn (voormalige) carrière als beroepsfraudeur en hoe hij zijn leven heeft gebeterd.

Het Leaders in Finance in Cyber Security Event wordt mede mogelijk gemaakt door EY, Fortinet, Rubrik, de Nederlandse Vereniging van Banken en ServiceNow.

Meer informatie is hier te vinden.

Meer over Leaders in Finance
Profielpagina
Leaders in Finance is een partner van Banken.nl